Klasy 1-3 żegnają ZIMĘ i witają WIOSNĘ

„Marzanno, Marzanno, Ty ZIMOWA PANNO, byłaś z nami zimę całą. Nie spałaś jak niedźwiedź bury, ale hasałaś, skakałaś, śniegiem czasem sypałaś. Dzisiaj Cię żegnamy i Panią Wiosnę witamy.”

W dniu dzisiejszym klasy  pierwsze, druga i trzecie naszej szkoły w sposób uroczysty pożegnały ZIMĘ i przywitały WIOSNĘ. Uroczyste zajęcia były proekologiczne gdyż Marzanna była rozebrana na elementy, które dzieci umieściły w odpowiednich pojemnikach do segregacji odpadów. Wiosnę uczniowie klas przywitali pięknymi wiosennymi wierszykami i piosenkami. Dzieciom towarzyszyło słoneczko i znakomita edukacyjna zabaw.

KONKURS ORTOGRAFICZNY KLAS I – III

O tym, że ortografia nie jest łatwa, przekonali się uczniowie klas III, którzy wzięli udział w Szkolnym Konkursie Ortograficznym. Tekst dyktanda pt. „O malutkiej królewnie” zawierał mnóstwo pułapek ortograficznych, z którymi najlepiej poradziły sobie Zosia i Faustyna z kl. III a. Będą one reprezentowały naszą szkołę w Miejskim Konkursie Ortograficznym. Gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnym etapie.

Pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1b

Dnia 14 marca odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika Biblioteki szkolnej uczniów klasy Ib.

W naszej szkole pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników biblioteki na stałe wpisało się do kalendarza uroczystości szkolnych. Uczniowie klasy pierwszej zostali zapoznani z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek oraz prośbami książki.

Więcej „Pasowanie na czytelnika uczniów klasy 1b”