Rada Rodziców

Rok szkolny 2023/2024

Na pierwszym zebraniu Rada Rodziców uchwaliła:

1. Wybrano prezydium Rady, w którego skład wchodzą:

Przewodnicząca: Marzena Gembalczyk
Zastępca Przewodniczącej: Barbara Sosna
Skarbnik: Agnieszka Mika

2. Ustalono wysokość składki:

  • w przedszkolu za każde dziecko 80zł
  • za dziecko w szkole 100zł, każde kolejne 50zł
czerwony wykrzyknik na żółtym tle

ZMIANA SPOSOBU WPŁACANIA na RR. 

Teraz wygląda to tak:

Wpłat bardzo proszę dokonywać u skarbników z trójki klasowej.(najlepiej na najbliższym zebraniu rodziców).

W roku szkolnym 2022/2023 zmienia się również sposób płatności. Tzn: jeśli do placówki uczęszcza np.: troje dzieci, fundusze dzielimy po równo (30 zł za każde dziecko – wpłacone na przedszkole lub szkołę). Oznacza to, że jeśli do przedszkola uczęszcza dwoje dzieci, a do szkoły jedno – to wpłacamy 60 zł na przedszkole i 30 zł na szkołę. Wydaje się to być bardziej sprawiedliwy podział niż pół na pół, gdyż większość dzieci zwolnionych z opłat chodzi właśnie do przedszkola i konto RR przedszkola na tym traci. 

Jeśli ktoś z Państwa wpłacił już pieniądze na konto, proszę się nie martwić. Pieniądze zostaną odpowiednio rozdysponowane.


Na pierwszym zebraniu które odbyło się 12 września Rada Rodziców uchwaliła:

1. Wybrano prezydium Rady, w którego skład wchodzą:

Przewodnicząca: Marzena Gembalczyk
Zastępca Przewodniczącej: Barbara Sosna
Skarbnik: Weronika Kiełtyka i Klaudia Maksik

2. Ustalono wysokość składki:

– 60zł na pierwsze dziecko

– 30zł na drugie dziecko

– 0zł na trzecie i kolejne dziecko

Informacja dla rodziców, których dzieci uczęszczają do szkoły oraz przedszkola:

Jeśli Państwa dzieci należą do obu placówek w Naszym zespole szkolno-przedszkolnym, bardzo prosimy o podzielenie funduszu na połowę, tzn. 45 zł na konto RR szkoły, oraz 45 zł na konto RR przedszkola. Za trzecie dziecko już nie wpłacamy, więc jeśli uczęszcza ich więcej niż dwoje, sytuacja jest taka sama.

Zachęcam do wpłat. 

Przewodnicząca – Marzena Gembalczyk

ROK SZKOLNY 2021/2022

Podziękowania

Prezydium Rady Rodziców

  • Przewodnicząca: Marzena Gembalczyk
  • Zastępca Przewodniczącej: Brygida Marmurowska
  • Skarbnik: Dorota Topolińska

NUMER KONTA RADY RODZICÓW (szkoła) :  44 2490 0005 0000 4004 4907 7433 

NUMER KONTA RADY RODZICÓW (przedszkole) : 31 2490 0005 0000 4000 5454 5784

W tym roku składka przeznaczona jest na cele statutowe naszego Zespołu w tym różnego rodzaju wyjazdy naszych dzieci, na nagrody i upominki w konkursach, olimpiady oraz zakup różnego rodzaju materiałów umożliwiających sprawniejszą lub atrakcyjniejszą pracę z dziećmi. To, jak działa i jak wyglądają nasza szkoła i przedszkole, w dużej mierze zależy od nas, RODZICÓW! Możemy wiele zmienić na lepsze i uatrakcyjnić, ale potrzebujemy Waszej pomocy. Dzięki  funduszom z Rady Rodziców nasz Zespół zmienia się na lepsze. Zróbmy to razem dla naszych dzieciaków! Poszerzajmy ich horyzonty! Zachęcam do wpłat drodzy rodzice, bo bez waszego wkładu nic nie zdziałamy! 
              Przewodnicząca Marzena Gembalczyk

Ustalenia Rady Rodziców

Na drugim zebraniu (23 września) Rada Rodziców podjęła następujące decyzje:

1. Wybrano prezydium Rady, w związku z jego brakiem po pierwszym zebraniu.
2. Ustalono wysokość składki:
60zł na pierwsze dziecko
30zł na drugie dziecko
0zł na trzecie i kolejne dziecko
3. Ustalono plan pracy w roku szkolnym 2021/2022

KONKURS

Ogłoszenie Rady Rodziców w formie plakatu

KWIECIEŃ

W kwietniu udało nam się zakupić książki do biblioteki, potrzebne uczniom do przygotowania się do konkursu.

Ufundowaliśmy nagrody w konkursach ekologicznych dla klas 1-3 oraz 4-8.

Rada Rodziców miała przyjemność sfinansować zakup soczków dla wszystkich uczniów z okazji podsumowania Tygodnia Promocji Zdrowia.
Samorząd uczniowski zorganizował konkurs pt.: „Dzień bez plecaka”. Przyznano nagrody dwóm klasom, które bardzo zaangażowały się w zabawę. Wyróżniono spośród nich dwie osoby, które podeszły do sprawy bardzo kreatywnie. Oboje otrzymali wyjątkowe nagrody. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w organizacji tego wspaniałego przedsięwzięcia 🙂.

MARZEC

W tym miesiącu wpłaciliśmy wpisowe na:
Ogólnopolski konkurs z języka angielskiego „Leon” oraz Ogólnopolski konkurs geograficzny „Geo Planeta”. W tym konkursie ufundowaliśmy również nagrody książkowe dla laureatów. Gratulujemy serdecznie i cieszymy się, że mogliśmy pomóc podjąć wyzwanie. 

Do świetlicy zostały zakupione klocki oraz gry planszowe, aby umilić czas dzieciakom, zostających po zajęciach w naszej szkole.

Udało nam się również ufundować słodki poczęstunek dla uczniów uczestniczących w grze plenerowej. 

Solidaryzując się z uchodźcami z Ukrainy, prezydium rady rodziców postanowiło, po prośbie wystosowanej przez Dyrekcję naszej szkoły, wesprzeć ich rzeczowo.

LUTY

Rada rodziców ufundowała poczęstunek dla uczniów uczestniczących w półkoloniach w czasie zimowych ferii. Oprócz atrakcji zapewnionych przez nauczycieli organizujących zajęcia, dzieciaki dostały na koniec odrobinę słodkości.

Zakupiliśmy także drobne upominki, które wręczono dzieciakom odwiedzającym naszą placówkę podczas dni otwartych. Mamy nadzieję, że była to mila niespodzianka.

Cieszymy się, że mogliśmy choć odrobinę umilić te wydarzenia.

STYCZEŃ

Kolejny miesiąc za nami. W styczniu Rada Rodziców ufundowała, wybrane oraz zakupione przez wychowawcę świetlicy, gry planszowe. Ważne jest, aby dzieciaki mogły ciekawie spędzać czas po szkole. Staramy się w tym pomóc.

Z małym opóźnieniem, zostały wypłacone także  pieniądze za nagrody, które powędrowały do zwycięzców konkursu pt.” „Najlepszy stroik bożonarodzeniowy”, który rozstrzygnięty został na grudniowym kiermaszu.

Udało się nam także zakupić RÓŻOWĄ SKRZYNECZKĘ. Aby nigdy, żadna z dziewczyn w naszej szkole, nie została zaskoczona przez miesiączkę. Skrzyneczka została wyposażona przez nas w artykuły higieniczne, i będziemy dbać o to, aby była na bieżąco uzupełniana. Została zawieszona w toalecie dziewczynek i mamy nadzieję, że posłuży długo.

GRUDZIEŃ

W tym miesiącu Rada Rodziców zorganizowała spotkanie z Mikołajem dla klas 1-3 naszej szkoły. Bohaterem dnia był tata uczennicy ze starszej klasy. Bardzo serdecznie dziękujemy Marcinie, że zgodziłeś się uszczęśliwić dzieciaki w tym dniu. Spotkanie wyszło świetnie. Zadowolone były dzieciaki, a i rodzice bardzo sobie chwalili🙂. Mikołaj spisał się na medal 😁.

Dzieciaki tego dnia, zostały również obdarowane przez naszą lokalną piekarnię „Zając” pysznymi kołaczykami. Bardzo serdecznie dziękujemy za okazane serce, Panu Szymonowi Zając, który zgodził się dla dzieciaków owe słodkości zasponsorować. JEST PAN WIELKI!

Dzięki zaproszeniu Rady Dzielnicy na spotkaniu mieszkańców Radlina II, udało się nam także zorganizować kiermasz świąteczny. Były występy naszych dzieciaków, pyszne ciasta, gorące napoje i wiele pięknych dekoracji na sprzedaż. Atmosfera była wspaniała, ludzie zadowoleni, a do naszej kasy wpłynęła dość pokaźna kwota. Wszystkim, którzy brali udział w przygotowaniu, organizacji oraz samym kiermaszu, serdecznie dziękuję.

WASZA POMOC I ZAANGAŻOWANIE, DRODZY  RODZICE I NAUCZYCIELE JEST NIEOCENIONA! BEZ WAS NIE BYŁO BY TEGO WSZYSTKIEGO! JESZCZE RAZ, WIELKIE DZIĘKUJĘ!

Bardzo się cieszę, że mogę liczyć na tak wielkie wsparcie. Zachęcam jednocześnie do dalszej  współpracy. RAZEM, JAK WIDAĆ, MOŻEMY WIELE 😊

W tym miesiącu zakupiliśmy także wiele nowych rzeczy do przedszkola. Były to: 
-dwie duże magnetyczne tablice, – pomoce do prowadzenia zajęć muzycznych tj. „bumbum rurki”, 
-rybki sensoryczne,
-przybory do ćwiczeń ruchowych , pomagających ćwiczyć utrzymanie równowagi- kapelusze, ścieżka , kamienie – wszystko firmy GONGE.
Wszystkie zabawki posiadają oczywiście odpowiednie certyfikaty.

Przewodnicząca Rady Rodziców Marzena Gembalczyk

LISTOPAD

W tym miesiącu na prośbę s. Michaeli zakupiliśmy przybory do reaktywowania i prowadzenia SZKOLNYCH KRONIK. Wspomnienia są bardzo ważne i wspieramy ich utrwalanie. Tym bardziej, że jest to dla naszej szkoły bardzo szczególny rok 😊.

Wyposażyliśmy się także w warniki, potrzebne do przygotowywania gorących napoi na szkolnych imprezach, np. kiermaszu czy festynie.

Wypłacone zostało także dofinansowanie do mikołajkowych paczek dla wszystkich klas w szkole. Było to 15 zł dla każdego ucznia. W przedszkolu natomiast, ufundowano w 100% paczki mikołajkowe dla dzieci, których rodzice opłacili (dobrowolną) składkę.

Mieliśmy zaszczyt ufundować nagrody w konkursach bibliotecznych takich jak :”Mistrz szybkiego czytania”, „Eko-okładka”, „Ubierz jesienne drzewo”, „Konkurs gwary Śląskiej” oraz w konkursie ” Czytam i rozumiem”.

Gratulacje dla zwycięzców! Oby tak dalej!

Udało nam się także zasponsorować dzieciakom spotkanie autorskie z Panem Arturem Jasińskim, które odbyło się w naszej szkole. Dziękujemy za wizytę!

W ubiegłym miesiącu, o czym zapomnieliśmy wspomnieć w poprzednim wpisie, do przedszkola zostało zakupionych wiele ciekawych nowości wydawniczych oraz puzzli edukacyjnych.

Wielkimi krokami zbliża się kiermasz świąteczny, który w tym roku wyjątkowo organizuje Rada Rodziców we współpracy z Radą Dzielnicy. Serdecznie zapraszamy i apelujemy o zaangażowanie się. Prosimy o przynoszenie fantów, które można będzie sprzedać, jednocześnie dziękując za to, co już udało się zebrać. Dochód wróci do dzieciaków! Robimy to dla nich! Liczymy na Was kochani rodzice 😊

PAŹDZIERNIK

W październiku Rada Rodziców ufundowała przejazd dzieci, na zawody sportowe z nauczycielem wf-u.

Zgodnie z coroczną tradycją, ufundowaliśmy także poczęstunek, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, dla całego personelu ZSP. Z podziękowaniami za trud włożony w ich pracę.

 W imieniu całej Rady Rodziców, z okazji imienin, wręczyliśmy również kwiaty p. Dyrektor. Jeszcze raz, najlepsze życzenia!

Dołożyliśmy także swoją cegiełkę w obchody 125-lecia Naszej Szkoły. Zakupiliśmy tabliczki upamiętniające zasadzenie drzewek przez uczniów.

Zaczynamy już planować kiermasz świąteczny i w związku z tym namawiamy gorąco do zaangażowania się w to wydarzenie. Liczymy na Was! Zróbmy to wspólnie!

Szczegóły wkrótce 😊

WRZESIEŃ

Miło nam poinformować, że we Wrześniu 2021, Rada Rodziców sfinansowała drobne nagrody w konkursie z okazji „Międzynarodowego Dnia Kropki”. GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM!

Przekazaliśmy też pieniądze na udział uczniów w kampanii społecznej „IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ” (Kartki w ramach lekcji trafią do naszych dzieci (klasy 4-8). Część z nich będzie można także zakupić na grudniowym, szkolnym kiermaszu).

Ufundowaliśmy także upominki dla uczniów klasy pierwszej z okazji pasowania na czytelnika.

Cieszymy się, że mogliśmy pomóc nauczycielom, którzy zajmowali się organizowaniem tych przedsięwzięć oraz zakupem nagród.