Programowanie

Uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 mają możliwość zmierzenia się z programowaniem w języku Scratch, który umożliwia tworzenie interaktywnych historyjek, animacji oraz gier. Programowanie to odbywa się w sposób wizualny, ponieważ elementy języka mają kształt puzzli, które należy ułożyć w określonym porządku w celu stworzenia algorytmu.

Zabawa czwartoklasistów z programowaniem rozpoczęła się na lekcjach zajęć komputerowych, gdzie uczniowie realizują innowację pedagogiczną „Programowanie w języku Scratch z zastosowaniem układu Arduino Uno”.

Uczniowie chętnie podejmują się wyzwania związanego z rozwiązaniem szeregu zagadek opartych na kodowaniu w języku Scratch. Pracują wytrwale i samodzielnie. Z wielkim zaangażowaniem pokonują kolejne etapy kodowania, tym bardziej że główni bohaterowie ich animacji są związani z ulubionymi grami komputerowymi i filmami.