Święto liczby Pi

W zeszłym tygodniu w Naszej szkole uroczyście obchodziliśmy urodziny Ludolfiny. Z okazji tak ważnego święta w szkole świętowaliśmy na różne sposoby, a w obchody włączyło się bardzo wielu uczniów, za co im serdecznie dziękujemy. W szkole nauczyciele matematyki zorganizowali szereg konkursów …

… i tak:

Uczniowie klas od 3 do 6 wzięli udział w konkursie na plakat z liczbą Pi. Przygotowali piękne prace wypełniając liczbę Pi kołami i okręgami różnego rodzaju. Znalazły się tam guziki, cekiny i wszelkie koła i okręgi przygotowane z różnych materiałów plastycznych.

Wszyscy uczniowie klas 4-8 wzięli udział w konkursie na znajomość jak największej ilości cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi. I tutaj, uczniowie spisali się na medal. Mistrzem został Paweł- uczeń klasy 8a- który zapamiętał 220 kolejnych cyfr rozwinięcia. Ogromne brawa również dla uczniów, którzy zapamiętali 50 cyfr i więcej i są to: Matylda z 6a, Konrad z 8a, Milena z 8a oraz Krzysztof z klasy 4a.

Kolejny konkurs, który został skierowany dla uczniów klas 4-8 – to dyktando matematyczne, do którego przystąpiło 20 śmiałków, tytuł mistrza zdobyły dziewczyny: Emila z klasy 8a i Martyna z klasy 5b.

W czasie zajęć świetlicowych, prowadzonych przez nauczycieli matematyki, uczniowie klas młodszych przygotowali kolejne cyfry rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi, które zostały wykorzystane do dekoracji szkoły. Schodząc z drugiego piętra na parter każdy z uczniów mógł zapoznać się z 50-cioma kolejnymi cyframi.

Na lekcjach matematyki uczniowie dowiedzieli się, co to takiego ta tajemnicza liczba Pi, skąd się wzięła, dlaczego nazywa się Ludolfina. Uczniowie wykonali również doświadczenie z patyczkami, rozwiązali krzyżówki, zagrali w grę „Węże Pi” oraz przygotowali w grupach prace przestrzenne związane z Pi.

Mamy nadzieję, że data 14 marca już zawsze uczniom naszej szkoły będzie się kojarzyła z Ludolfiną!