„CZYTAM I ROZUMIEM”

16.11.2022r. w ZSP nr 3 –  Szkole Podstawowej nr 17 im. kard. B. Kominka w Wodzisławiu Śl. odbył się XIV konkurs czytania ze zrozumieniem dla uczniów klas trzecich.

Jedną z najważniejszych umiejętności dzisiejszego świata pozostaje wciąż umiejętność czytania ze zrozumieniem. Pozwala ona na aktywny udział w życiu społecznym, sprzyja rozwijaniu gustu literackiego, co przyczynia się do wychowania estetycznego uczniów i poszerza ich zainteresowania.

Uczniowie mają kłopoty z zadaniami, do których dane trzeba znaleźć w jakimś źródle. Nauka czytania tekstu ze zrozumieniem stała się priorytetem we współczesnym kształceniu, ponieważ to właśnie szkoła musi kształcić umiejętności i pokazywać, jak zdobywać informacje. Dlatego też w dniu 16.11.2022r. o godzinie 9.00 w ZSP nr 3 –  Szkole Podstawowej nr 17 im. kard. B. Kominka w Wodzisławiu Śl., zorganizowano XIV konkurs czytania ze zrozumieniem pt. ,,Czytam i rozumiem”.

          W konkursie wzięło udział 11 szkół miejskich. I miejsce zajął uczeń SP nr 2 – Karol K. , II miejsce uczeń z ZSP nr 4 – SP  nr 4 Krzysztof L. , III miejsce Wojciech W.  ZSP nr 2 – SP nr 8 . Organizatorkami były p. mgr Aleksandra Pawera i p. mgr Wioletta Szczepaniak. Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców przy ZSP nr 3 w Wodzisławiu Śląskim.

          Mamy nadzieję, że konkurs czytania ze zrozumieniem w przyszłości  spotka się z jeszcze większym zainteresowaniem i życzliwością dzieci i ich opiekunów, a powszechny udział będzie dla nich źródłem satysfakcji i radości.