Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

7 października społeczność uczniowska Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 wraz z nauczycielami świętowała XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania matematyki.

Na korytarzu I piętra pracowała uczniowska komisja egzaminacyjna, gdzie podczas przerw uczniowie klas 4-8 sprawdzali swoją wiedzę rozwiązując przykłady z tabliczki mnożenia. W tym dniu odbył się również szkolny konkurs o tytuł „MISTRZA TABLICZKI MNOŻENIA” w kategoriach klas 4-6 oraz 7-8. Dodatkowo na każdej lekcji matematyki uczniowie na rozgrzewkę losowali „Tabliczki szczęścia” – kupony z przepowiednią utrwalające mnożenie i dzielenie pamięciowe. Po prawidłowym rozwiązaniu poznawali wylosowaną przepowiednię. Do tej zabawy zaprosiliśmy również nauczycieli placówki, którzy jak się okazało – świetnie radzą sobie z matematycznymi zadaniami.

Dziękujemy Wszystkim, którzy podjęli się wyzwania sprawdzenia swojej wiedzy.

Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do zabawy za rok…