Akcja „Czytamy z sercem”

29 września, już kolejny raz w Naszej szkole, odbyła się akcja „Czytamy z sercem”, która połączyła dwa święta – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania oraz Dzień Serca. Już od początku tygodnia, w ramach zajęć bibliotecznych, uczniowie klas młodszych przygotowywali gazetkę reklamującą planowaną akcję, wykonywali także ulotki promujące akcję czytelniczą, które zostały rozdane rodzicom przedszkolaków w ubiegły czwartek.

Akcja promująca czytelnictwo miała wiele odsłon, uczniowie klas młodszych wysłuchali opowiadania o sercu, które przeczytali im przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego (Emilia, Maja, Milena, Marta, Dominik i Szymon) za co serdecznie dziękujemy:)

Nasi młodsi koledzy zmierzyli się także z pracą plastyczną dotyczącą budowy serca, a w piątek odwiedziła ich higienistka szkolna, która w ciekawy sposób przekazała uczniom informacje o sercu i jego roli w naszym życiu.

W naszej szkole odbyły się również inne, warte uwagi akcje. Na lekcjach języka angielskiego uczniowie klas trzecich i piątych wspólnie czytali bajki w języku angielskim „Puss in boots” oraz „The Fox & the Dog”, uczniowie klas ósmych poznawali słownictwo związane z sercem i krwią, grając w interaktywną grę komputerową. Na zajęciach informatycznych powstały piękne serca przy użyciu sprzętu zakupionego w ramach Laboratoriów Przyszłości. Uczniowie klas czwartych i piątych wzięli udział w spotkaniu autorskim z Wojciechem Widłakiem, a szóstoklasiści i ich starsi o rok koledzy zapoznali się z działaniem serca oglądając filmy i czytając ciekawe opracowania dotyczące serca.

Mamy nadzieję, że przeprowadzona akcja zapadnie w pamięć naszym uczniom i z coraz większym zapałem będą sięgać po różnego rodzaju literaturę.