Konkurs układania kostki Rubika 3×3 na czas

W czwartek, 22 września, odbyły się w naszej szkole pierwszy konkurs układania kostki Rubika 3×3 na czas. Uczestników konkursu „speedcuberów” nie było zbyt wielu, gdyż sztuka układania kostki nie jest łatwą umiejętnością. Wymaga ona skupienia, logicznego myślenia i dobrej pamięci pozwalającej przyswoić wiele algorytmów.  

Wszyscy uczestnicy podjęli trzy próby. Niepokonany okazał się Bartosz z klasy 8b, który w pojedynczym ułożeniu osiągnął rekordowy czas 35,45 sekundy. Wspaniale zaprezentowali się także Patryk z klasy 8b (42,24 s.), oraz Kewin z klasy 4a. (49,15 s).

Wielkie brawa należą się także jedynej startującej dziewczynie – Annie z klasy 4a. 

Organizacja konkursu była możliwa dzięki Robertowi z klasy 8a, który zgłosił swój pomysł na organizację takiego wydarzenia, a na konkursie wcielił się w rolę mieszacza kostek. 

Konkurs był świetną okazją do integracji, nauki i dobrej zabawy. Obiecujemy, że jeszcze się spotkamy z kostkami i ich miłośnikami.