Łączy nas pamięć!

W tym roku uczniowie naszej szkoły wzięli po raz pierwszy udział w dziesiątej, jubileuszowej akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile”, która związana jest z obchodami rocznicy powstania w getcie warszawskim, które rozpoczęło się 19 kwietnia 1943 roku.

W tym roku kampania miała szczególne znaczenie, gdyż odbywała się pod hasłem miłości i była także formą manifestacji przeciw wojnie i przeciwko wszelkiej agresji.

bukiet żonkili

Uczniowie przygotowali żółte żonkile – znak pamięci i hołdu dla żydowskich powstańców, które stały się symboliczną dekoracją na korytarzu szkolnym. Ponadto na zajęciach z wychowawcą, języku polskim oraz na lekcji historii  poznali szereg wydarzeń związanych z powstaniem w getcie. Uczniowie obejrzeli również filmy przygotowane przez Muzeum Polin, wysłuchali wzruszających wywiadów z osobami które przeżyły powstanie w getcie, wysłuchali także słuchowisk przygotowanych dla dzieci i młodzieży.

Więcej „Łączy nas pamięć!”