Dzień Ziemi – działania proekologiczne

Kochani,

dzisiaj obchodzimy Dzień Ziemi. Każdy z nas jest mieszkańcem tej planety, dlatego każdy z nas powinien czuć się odpowiedzialny za jej stan. W związku z tym Samorząd Szkolny zachęca do działań proekologicznych.

Zbierzmy makulaturę. Z pewnością mamy mnóstwo w domu – stare gazety, papiery, kartonowe pudełka, ulotki, gazetki reklamowe. Uzbieraną makulaturę oddajmy do punktu skupu.

Zbierzmy niepotrzebne szkło i wyrzućmy do specjalnego kontenera – przy recyklingu szkła używane jest 21% energii mniej niż przy produkcji nowego szkła.

Zbierzmy puszki aluminiowe (po napojach gazowanych) i oddajmy do skupu. Złoża boksytu, z którego otrzymuje się aluminium potrzebne do produkcji puszek, nie są odnawialne, co prowadzi do ich bezpowrotnego wyczerpania. Aluminiowe puszki nadają się w całości do ponownego przetworzenia.

Pozbierajmy śmieci. Postarajmy się oczyścić ze śmieci jakąkolwiek część ziemi. Może to być nasze podwórko (jeśli jest zaśmiecone) lub jakiś inny teren gdzie zebrało się dużo śmieci.

Codziennie segregujmy śmieci, oszczędzajmy wodę, gaz i energię elektryczną a zużyte baterie wyrzucajmy do specjalnych kontenerów i pojemników do tego przeznaczonych.