Lapbookowe szaleństwo na lekcjach biologii, chemii i przyrody w SP 17

Lapbook na temat budowy atomu. Pod kolorowymi karteczkami w kształcie kół trójkątów, kwadratów znajdują się informacje dotyczące atomu, jego budowy, prawa okresowości

Nauczanie zdalne to spore wyzwanie, bo jak skutecznie zmotywować uczniów do pracy i odciągnąć od komputerów? Okazuje się, że doskonale sprawdza się tu metoda z wykorzystaniem na lekcjach lapbooków. W dosłownym tłumaczeniu lapbook to ,,książka na kolanie”.

Uczniowie komponują z części logiczną całość, wyróżniając najważniejsze treści. Kolejny krok to umieszczenie tego co ważne we własnoręcznie wykonanych kopertach, kieszeniach, schowkach. Dzięki temu uczniowie porządkują zdobyte wiadomości i rozwijają swoją kreatywność. W ramach podsumowania działu uczniowie SP 17 wykonali lapbooki na temat ,,Tajemnic ludzkiego ciała” – klasa 4 , Bakterii” klasa 5 oraz ,,Budowy atomu i układu okresowego pierwiastków” klasa 7 . Efekty prac uczniów robią duże wrażenie i możemy je podziwiać na zdjęciach. 
Małgorzata Antończak