LEKKI TORNISTER – ZDROWY KRĘGOSŁUP

Kształtowanie prawidłowej postawy ciała jest jednym z warunków właściwego rozwoju fizycznego dziecka. Ciężkie tornistry mogą przyczynić się do niewłaściwej postawy, bólów kręgosłupa, zmniejszenia pojemności płuc.

Drodzy uczniowie, pamiętajcie, aby do plecaków i tornistrów pakować tylko książki i zeszyty potrzebne w danym dniu, nie zabierać dodatkowych zabawek, gier, itp. oraz pozostawiać w swojej szafce szkolnej zbędne rzeczy.

Więcej „LEKKI TORNISTER – ZDROWY KRĘGOSŁUP”

Alergia

Alergia – uznawana jest za chorobę cywilizacyjną XXI wieku. Według badań programu Epidemiologia Chorób Alergicznych 40% Polaków zauważa u siebie objawy różnego typu alergii.

Co warto wiedzieć o tej chorobie?

Więcej „Alergia”

E-biblio w naszej szkole

Czytelniku, potrzebujesz książki?

W związku z zakupem programu bibliotecznego e-biblio należącego do firmy Librus, istnieje możliwość przeglądania całego księgozbioru przez Internet oraz wypożyczania książek on-line.

Więcej „E-biblio w naszej szkole”

22 kwiecień Międzynarodowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r.

Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r.

Więcej „22 kwiecień Międzynarodowy Dzień Ziemi”