Aktualności

Projekt „Bez dopingu”

W ramach aktywnego, efektywnego i bezpiecznego zagospodarowania czasu wolnego uczniów, dzieci uczestniczyły w warsztatach profilaktycznych, stworzyły kreatywne gry planszowe. Wybrały się również na wycieczki do Rud i na Trzy Wzgórza.

Więcej „Projekt „Bez dopingu””

Klockowy zawrót głowy

kolorowe klocki lego

W rok szkolnym 2021/ 2022 od października do maja uczniowie uczęszczający na świetlicę szkolną brali udział w innowacji pedagogicznej „Klocowy zawrót głowy”. Poprzez zabawę dzieci najłatwiej przyswajają wiedzę, dlatego też korzystając z specjalnie dobranych zestawów klocków zdobywali nowe umiejętności: rozbudzenie ciekawości poznawczej, kreatywność, logiczne myślenie, łączenia faktów, przełożenie ich na działanie, umiejętność współpracy w grupie i pod presją czasu. Zajęcia te pomogły również w usprawnianiu zaburzonych funkcji percepcyjno-motorycznych, manualnych, koordynacji wzrokowo–ruchowej.

Więcej „Klockowy zawrót głowy”

II Powiatowy Konkurs Retoryczny „Słowa jak promienie”

Chodzi mi o to, aby język giętki powiedział wszystko, co pomyśli głowa. Słowa Juliusza Słowackiego towarzyszyły uczestnikom II Powiatowego Konkursu Retorycznego, który odbył się 8 czerwca 2022 roku w ZSP nr 3 w Wodzisławiu Śląskim. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 7 i 8. Uczniowie zmagali się z nie lada wyzwaniem, ponieważ musieli zaprezentować przemówienie na temat poznany w dniu wystąpienia.

Więcej „II Powiatowy Konkurs Retoryczny „Słowa jak promienie””

Projekt „Bez dopingu”

W ramach aktywnego, efektywnego i bezpiecznego zagospodarowania czasu wolnego uczniów, dzieci uczestniczyły w warsztatach manualnych, ruchowych oraz teatru lalki i cienia prowadzonych przez Etno Muzeum „Zaczarowana chata”. Wybrały się również na seans filmowy „Detektyw Bruno” do Multikino Rybnik.

Więcej „Projekt „Bez dopingu””

MASKA 2022

Przegląd Szkolnych Zespołów Artystycznych Szkół Podstawowych w ramach Wiosennych Konfrontacji Artystycznych MASKA 2022. Zespół wokalny MODERATO z ZSP nr 3 w Wodzisławiu Śląskim zajął 1. miejsce w konkursie. Gratulacje!

XI Ogólnopolski Tygodnia Świadomości Czerniaka

Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

„Bez dopingu”

W  naszej szkole rozpoczęły się zajęcia w ramach projektu „Bez dopingu”, który ma na celu promować aktywne, efektywne i bezpieczne zagospodarowanie czasu wolnego uczniów. Odbyły się już pierwsze zajęcia profilaktyczne, na których wychowankowie uczestniczyli w spektaklu profilaktycznym Teatru Profilaktyki i Edukacji Maska pt.: „Być dorosłą bardzo chciała i na miotle odleciała”, a także w w warsztatach teatru improwizacji Kapitał Sensu Anity Stachowiak „Cukierki”.

Uczestnicy projektu będą mieli jeszcze okazję brać udział w warsztatach manualnych, teatralnych, integracyjnych, wycieczkach integrujących grupę. Wykażą się kreatywnością tworząc własną grę planszową.

 

SZTPZ – głosowanie na przepis z Książki Kucharskiej ZSP nr 3

Dwa wtorkowe dania na stołówce szkolnej wybrane i przygotowane przez nasze panie kucharki, zrobione według przepisów z Książki Kucharskiej ZSP nr 3.

Receptura została opracowana przez uczniów klasy 5a  i 2b w ramach Szkolnego Tygodnia Promocji Zdrowia obchodzonego pod hasłem „Szanuj żywność”. Dania te zostały wpisane do jadłospisu szkolnego.

Z przeprowadzonego głosowania wśród uczniów korzystających z posiłków na stołówce szkolnej, daniem numer 1 została wiosenna sałatka z resztek wraz z kotletem drobiowym – przepis klasy 5a. Gratulujemy!

Więcej „SZTPZ – głosowanie na przepis z Książki Kucharskiej ZSP nr 3”