Wycieczka klas ósmych do stolicy

Pod koniec marca, w piękną wiosenną pogodę, uczniowie klas ósmych pojechali na wycieczkę do Warszawy. Trzy dni w stolicy upłynęły bardzo szybko, ponieważ program wycieczki był bardzo napięty. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Zamku Królewskim, następnie udaliśmy się z przewodnikiem na spacer po Starym Mieście, Krakowskim Przedmieściu i Nowym Świecie. Kolejnym punktem naszego programu była wizyta na Powązkach, gdzie zapaliliśmy znicz pod pomnikiem ofiar katastrofy smoleńskiej.

Kolejny dzień zwiedzania rozpoczęliśmy od wyjścia do Centrum Nauki Kopernika, zobaczyliśmy jak wygląda Biblioteka Uniwersytecka, udaliśmy się także na Stadion Narodowy i do Wilanowa. Dzień zakończyliśmy oglądając zmianę warty pod Grobem Nieznanego Żołnierza i podziwianiem Warszawy nocą.

Ostatni dzień również minął bardzo szybko, zwiedzanie rozpoczęliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego, później czekał na nas piękny spacer po parku w Łazienkach Królewskich, a na koniec jeszcze wizyta w Sejmie RP.

Czas upłynął bardzo szybko, mimo zmęczenia i bolących nóg, wyjazd od stolicy uważamy na udany i już myślimy o kolejnej wycieczce.