Jak świętowaliśmy 125-lecie szkoły

22 października 2021r. Szkoła Podstawowa nr 17 w Wodzisławiu Śląskim świętowała 125 rocznicę istnienia. Jednocześnie 25 rocznicę nadania imienia ks. kard. Bolesława Kominka, który był absolwentem tej szkoły i wybitną postacią mającą wpływ na losy oraz kształt powojennej Polski.
Z okazji uroczystych obchodów w kościele parafialnym została odprawiona uroczysta msza święta w intencji pracowników i wychowanków szkoły, w której uczestniczyły Władze Miasta oraz przedstawiciele Rady Dzielnicy Radlin II.


Tuż po niej uczniowie zasadzili symbolicznie, pamiątkowe drzewka. Dalsze uroczystości odbyły się w sali gimnastycznej, gdzie wysłuchali ciekawej prelekcji, wygłoszonej przez zaproszonego gościa ks. dr Zdzisława Brzezinkę, absolwenta szkoły. Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe przypinki oraz słodki upominek, ufundowane wraz z drzewkami przez Radę Dzielnicy Radlin II.
W uroczyste obchody Święta Szkoły włączyły się również przedszkolaki oraz Rada Rodziców.

Sadzonki drzewek na wybrukowanym placu
Święto Szkoły i Patrona
12
13
14
15
16
17
18
19
previous arrow
next arrow