Certyfikat

Logo - niebieska chmurka na zielonej otwartej książce. Pod spodem napis CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki

Uczniowie klasy 3b wraz z panią Danutą Kopiec zakończyli realizację III modułu projektu edukacyjnego „Czytam z klasą, lekturki spod chmurki”. Otrzymali certyfikat potwierdzający zakończenie projektu i poszczególnych modułów.

SPRAWOZDANIE PO ZAKOŃCZENIU III MODUŁU „CZYTAM Z KLASĄ, LEKTURKI SPOD CHMURKI” – KLASA 3B

Uczniowie klasy 3b zakończyli realizację III modułu projektu „Czytam z klasą, lekturki spod chmurki”. Zadaniem dzieci było samodzielne przeczytanie części III książki Astrid Lindgren „Dzieci z Bullerbyn”. W tej części uczniowie zapoznali się z przygodami tytułowych bohaterów podczas słonecznych dni. Po omówieniu tematyki przeczytanej lektury dzieci przystąpiły do uzupełniania kolejnych stron lekturnika. Przypomniały sobie również piosenkę pt. „Ekologiczne reggae”. Następnie dzieci dobrały się w grupy i tworzyły makiety miejsc, o których czytały w lekturze. Radosnym wydarzeniem był piknik czytelniczy, połączony z obchodami Dnia Dziecka. Tata jednej z uczennic został zaproszony do przeczytania fragmentu wybranej książki. Dzieci również obejrzały kolejne przygody małej chmurki tym razem w krainie słońca. Po obejrzeniu filmów edukacyjnych dowiedziały się, że butelka pozostawiona w lesie w upalny dzień może być przyczyną pożaru. Dowiedziały się również, jak należy zachować się na wypadek pożaru w lesie. Z zainteresowaniem obejrzały także film o odnawialnych źródłach energii oraz wykorzystaniu energii słonecznej.  

Podobnie jak w poprzednich modułach tak i tym razem uczniowie bardzo chętnie realizowali poszczególne działania. Z karty samooceny wszystkie buźki były uśmiechnięte z czego wynika, że lektura się podobała.