Czytam z klasą, lekturki spod chmurki

Uczniowie klasy 3b zakończyli realizację II modułu projektu „Czytam z klasą, lekturki spod chmurki”. Tym razem dzieci przeniosły się do krainy wiecznych lodów za sprawą omawianej lektury Czesława Centkiewicza pt.: „Anaruk, chłopiec z Grenlandii”, którą przeczytały samodzielnie.

Uczniowie przygotowali gazetkę ścienną informującą o tematyce, jaką będziemy realizować. Obejrzeli film o tematyce ekologicznej i nauczyli się piosenki pt.: „Ekologiczne regge”. Dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do uzupełniania kolejnych stron lekturnika. Nie zapomnieli również o ekologii. Uczniowie wykonali EKO bałwanki używając różnorodnych odpadów segregowanych, które nadają się do recyklingu. W klasie powstał kącik Anaruka, w którym znalazły się ilustracje o Grenlandii oraz makiety wykonane na styropianie, tworzone w grupach. Ostatnim zadaniem było przygotowanie plakatów zachęcających innych do przeczytania lektury, gdzie każdy uczeń miał swój wkład oraz pomysł przy tworzeniu plakatu. Dzieci wysłuchały również opowiadania „Mała chmurka w krainie śniegu” oraz obejrzeli film o efekcie cieplarnianym. Uczniowie bardzo chętnie realizowali poszczególne działania. Z karty samooceny wszystkie buźki były uśmiechnięte z czego wynika, że lektura się podobała.